Jak się ma oczyszczacz powietrza do ochrony przed wirusami?

Lepsza jakość powietrza ma duży wpływ na poprawę samopoczucia. Badania wykazują, że czyste powietrze ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi i tętno, wspomaga trawienie pokarmów i ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Zadbanie o powietrze dobrej jakości może też wzmocnić system odpornościowy i uchronić organizm przed potencjalnym rozwojem chorób bakteryjnych i wirusowych. W jaki sposób?

Oczyszczacz powietrza w profilaktyce przeziębień

Przyczyną infekcji są rinowirusy, które przenoszą się drogą kropelkową. Gdy tylko przedostaną się do nosa, poszukują komórek śluzówki i przyklejają się do specjalnych receptorów, przez które następnie przenikają i się mnożą. W odpowiedzi naczynia krwionośne w śluzówce rozszerzają się i pojawia się katar – pierwszy objaw przeziębienia. Do rozwoju wirusów w powietrzu przyczynia się jego suchość. Oczyszczacz powietrza wyposażony w jonizator, który za zadanie ma strącanie utrzymujących się w powietrzu bakterii, wirusów, zarodników grzybów i alergenów. Zanieczyszczenia te osiadają na powierzchniach w pomieszczeniu, dzięki czemu nie są wdychane. Ryzyko zachorowania zmniejsza się.

Filtr antybakteryjny w oczyszczaczu powietrza

Bardzo wiele mówi się o filtrze HEPA i filtrze węglowym, które usuwają z powietrza szereg mikro cząstek, takich jak kurz, roztocza, pleśń czy smog. Oczyszczacze powietrza, które proponujemy, nastawione są na wieloetapową filtrację, dlatego wyposażone są w dodatkowe filtry. Jednym z nich jest filtr antybakteryjny, który zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Na czym to polega? Nowoczesna technologia pozwala na neutralizację szkodliwych patogenów unoszących się w powietrzu. Działanie oczyszczacza powietrza wsparte jonizacją i utrzymaniem w pomieszczeniu właściwego stopnia nawilżenia powietrza może wspomóc w walce z wirusami przyczyniającymi się do rozwoju przeziębień.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl