Opinie o Nas

Jak długo może działać oczyszczacz powietrza?

Jak długo może działać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to obecnie jedno z chętniej kupowanych urządzeń. Dzięki niemu możemy poprawić jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach, chroniąc się przed szkodliwym smogiem i innymi zanieczyszczeniami, alergenami oraz drobnoustrojami. Aby oczyszczacz powietrza skutecznie redukował zagrażające nam zanieczyszczenia powietrza, musi pracować przez określony czas. Jak długo powinien działać oczyszczacz powietrza? Podpowiadamy.

Ile godzin dziennie powinien działać oczyszczacz powietrza?

Choć rynek oferuje coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym oczyszczacze powietrza, to żadne z urządzeń nie poprawi jakości powietrza, jeżeli nie będzie prawidłowo użytkowane. Doraźne korzystanie z oczyszczacza nie redukuje zagrożenia związanego z oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem. Często zapominamy, że wymiana powietrza pomiędzy wnętrzem pomieszczenia i przestrzenią poza jego murami odbywa się cały czas. Za usuwanie zużytego powietrza i zastępowanie go świeżym powietrzem odpowiada sprawnie działający system wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. Co więcej, powietrze z zewnątrz napływa do pomieszczeń przez otwarte okna i drzwi, a także różne nieszczelności. Aby zadbać o wysoką jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach, powinniśmy korzystać z oczyszczacza powietrza 24 godziny na dobę! Na rynku dostępne są różnego rodzaju oczyszczacze powietrza, których funkcjonalność znacząco się różni, dlatego należy przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia zapoznać się z instrukcją jego obsługi. Doraźnie możemy korzystać z dodatkowych funkcji oczyszczaczy np. jonizacji powietrza, jego nawilżania i osuszania, a także lampy UV, która skutecznie zabija drobnoustroje. Wyjątek stanowią oczyszczacze, które zostały wyposażone w funkcję detekcji zanieczyszczeń i inne czujniki, dzięki którym podłączone do prądu urządzenie samoczynnie dostosowuje swoją pracę do panującego w pomieszczeniach mikroklimatu oraz poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Jak prawidłowo korzystać z oczyszczacza powietrza?

Korzystając z oczyszczacza powietrza przez całą dobę, możemy cieszyć się komfortem oddychania, jednak tylko wówczas, gdy pamiętamy o wymianie filtrów, których żywotność jest ograniczona. Zużyty filtr nie zatrzymuje zanieczyszczeń, a co za tym idzie, nawet działające przez całą dobę urządzenie filtrujące, nie działa w efektywny sposób.

Pokaż wszystkie wpisy

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font:

Czater

Używamy plików cookies w celu świadczenia usług. Przeglądając stronę internetową, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.