Opinie o Nas

airclinic.pl

Jonizator powietrza co to jest?

Jonizator powietrza co to jest?

Jonizacja jest spotykana w urządzeniach do oczyszczania powietrza. Jakie korzyści są związane ze stosowaniem jej w domu? Co daje funkcja jonizacji i dlaczego stosuje się ją w urządzeniach? Jak bardzo potrzebna jest i w jaki sposób działa - tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Jonizację stosuje się podczas uzdatniania powietrza, którego celem jest poprawa jego czystości oraz jakości. To jednak nie wszystko, ponieważ posiadanie urządzenia generującego jony ujemne ma również szereg innych, często niedocenianych korzyści.

Co dalej w artykule:

Czym dokładnie jest jonizacja powietrza? 

Jest to złożony proces, który odpowiada za usunięcie substancji szkodliwych i zanieczyszczeń z powietrza za pomocą siły elektrostatycznej.

Tradycyjnie z powodzeniem stosuje się mechaniczne filtry, jednak niezależnie od tego, jak gęsty filtr został użyty - nie każdy rodzaj zanieczyszczenia są w stanie one zatrzymać. 

Jednak w przypadku jonizacji powietrza dodatkowo stosuje się generator jonów ujemnych, który generuje ujemnie naładowane cząsteczki, co pozwala skutecznie zwalczać nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Jony powietrza a zanieczyszczenia. Co je łączy?

Aby zrozumieć lepiej temat jonizacji powietrza, należy wyjaśnić pewien istotny punkt, dotyczący relacji między ujemnymi i dodatnimi jonami. Większość substancji szkodliwych, które są obecnie w powietrzu, ma dodatni ładunek elektryczny. 

Generator jonów ujemnych wytwarza w powietrzu naładowane ujemnie ładunki elektryczne, które przyciągają i neutralizują dodatnio naładowane zanieczyszczenia. Dodatkowo te same jony są w stanie skutecznie zneutralizować drobnoustroje chorobotwórcze i zawiesiny. 

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem naszej marki generują jony, które mają również tendencję do rozprzestrzeniania się po pomieszczeniu. Oznacza to, że w krótkim czasie są w stanie usunąć szkodliwe cząsteczki z powietrza w dużej odległości. 

Brak ujemnie naładowanych jonów powietrza może mieć istotny wpływ na nasz organizm. Niedobór tych jonów powietrza powoduje zbyt wysokie stężenie zanieczyszczeń, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, powodując problemy z oddychaniem lub uczucie przemęczenia i złego samopoczucia. 

Udokumentowane zostały również inne skutki uboczne braku jonów. Badania pokazują, że brak jonów ujemnych powietrza może przyczyniać się do chronicznego stresu, zaburzeń koncentracji, zmęczenia, a nawet bezsenności. 

Korzyści związane z jonizacją powietrza 

Jonizacja powietrza ma szereg korzyści, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim jest skutecznym i bezpiecznym sposobem poprawy czystości powietrza, który neutralizuje zanieczyszczenia, oczyszczając je ze szkodliwych substancji. 

Jonizacja zapewnia również dodatni wpływ na wszystkie inne zmysły. Usuwa zapachy, poprawia ogólny komfort użytkowania pomieszczenia i sprawia wrażenie świeżości. Nie bez powodów jest ona często stosowana w hotelach, salach konferencyjnych i restauracjach. 

Jonizacja powietrza może również przyczynić się do lepszych wyników w wykonywaniu codziennych obowiązków. Badania wykazały, że osoby pracujące w pomieszczeniu, gdzie powietrze zawiera jony ujemnie naładowane, mają więcej energii, są w stanie skupić się lepiej na zadaniach i lepiej radzą sobie ze stresem.

Podsumowanie

Rezultaty stosowania jonizacji powietrza są niezaprzeczalne. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego rodzaju technologii, aby zwiększyć poziom ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby poprawić jakość powietrza w naszych domach, zakładach pracy i biurach.

Sprawdź modele naszych oczyszczaczy powietrza, które posiadają generator jonów ujemnych i zadbaj o zdrowe powietrze już dziś.

Pokaż wszystkie wpisy

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font:

Czater