Filtry do oczyszczacza powietrza

 

W naszej ofercie znajdziesz filtry do oczyszczacza powietrza , które pozwolą zachować wydajność urządzenia na najwyższym poziomie. Proponujemy m.in. zestawy, w których w skład wchodzą różne rodzaje filtrów. Dysponujemy m.in.:

  • filtrami zimnej katalizy – opartymi o technologię NANO-katalizatora Lantanu o niskiej temperaturze, katalizujący rozkładanie szkodliwych substancji i gazów;
  • filtrami z węglem aktywnym – wykonanymi z łupin orzecha kokosowego;
  • antybakteryjnymi i antywirusowymi filtrami włókninowymi – zmniejszającymi ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji;
  • filtrami cząstek stałych HEPA – z mikroszczelinami, usuwającymi ponad 99% cząsteczek stałych o wielkości 0,1 mikrometra.

Dostępne filtry są kompatybilne z wybranymi oczyszczaczami powietrza z naszej oferty – w związku z tym zalecamy zapoznać się z dokładnym opisem produktu, a także upewnić się, czy zamawiany filtr pasuje do danego urządzenia. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – pomożemy wybrać odpowiednie filtry.

 

Jak często należy wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza?

 

Częstotliwość wymiany filtra do oczyszczacza powietrza zależy przede wszystkim od rodzaju filtra. Tzw. filtr wstępny nie wymaga wymiany, a jedynie regularnego czyszczenia. W przypadku filtrów HEPA oraz tych z aktywnym węglem warto jednak zadbać o cykliczną wymianę, bowiem wpływa to korzystnie na funkcjonowanie urządzenia i oddziałuje na zdrowie użytkowników w otoczeniu. Wiele zależy również od warunków otoczenia i częstotliwości użytkowania sprzętu. Filtry HEPA do oczyszczacza powietrza powinny być wymieniane średnio raz na pół roku (po sezonie zimowym – smogowym) oraz (po sezonie wiosenno/jesiennym – alergicznym). Dodatkowo filtry z aktywnym węglem można poddawać regeneracji co 4-6 tygodni, wystawiając na działanie promieni słonecznych przez około 3 godziny. Warto jednak obserwować ich stan na bieżąco, sprawdzać czy nie są zapełnione, a przede wszystkim zapoznać się z zaleceniami producenta.

 

Jak działa filtr HEPA do oczyszczacza powietrza?

 

Filtr HEPA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na oczyszczanie powietrza. Oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA doskonale sprawdzają się w domach, ale też przestrzeni biurowej oraz innym obiektach użyteczności publicznej. Filtry HEPA do oczyszczacza powietrza to w istocie warstwa złożona z mikrowłókien. Do ich produkcji używa się polipropylenu lub włókna szklanego, a zadaniem bariery jest wyłapywanie mikrocząsteczek zanieczyszczeń. Jest to możliwe dzięki właściwemu obiegowi powietrza, ułożeniu samego filtra, który złożony jest w harmonijkę, a także wielkości porów, czyli otworków w warstwie ochronnej. Wielkość tych ostatnich to zazwyczaj 0,3 mikrometra. Filtr HEPA do oczyszczacza powietrza radzi sobie z zanieczyszczeniami różnej wielkości. Te największe zwyczajnie nie mieszczą się w prześwicie porów i osiadają na siatce, natomiast najmniejsze drobiny są przyciągane przez przez włókna i tym sposobem neutralizowane.

 

 

Zestaw filtrów SMART Zestaw filtrów SMART
Producent: Air Clinic
Cena: 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw filtrów BABY Zestaw filtrów BABY
Producent: Air Clinic
Cena: 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw filtrów FAMILY Zestaw filtrów FAMILY
Producent: Air Clinic
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw filtrów HOME&OFFICE Zestaw filtrów HOME&OFFICE
Producent: Air Clinic
Cena: 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw filtrów MAGNAT Zestaw filtrów MAGNAT
Producent: Air Clinic
Cena: 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw filtrów GALAXY Zestaw filtrów GALAXY
Producent: Air Clinic
Cena: 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl