Opinie o Nas

airclinic.pl

Jak głośno pracują oczyszczacze powietrza?

Jak głośno pracują oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza powinien pracować przez całą dobę, dlatego warto sprawdzić przed jego zakupem, jaki poziom hałasu generuje. Jest to ważne, bo urządzenie filtrujące powietrze powinno nie tylko dbać o jego jakość, ale także nie zakłócać naszego spokoju. Jak głośno pracują nowoczesne oczyszczacze powietrza? Czy możliwe jest ograniczenie generowanego przez oczyszczacz powietrza hałasu np. w nocy? Podpowiadamy.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

Dobry oczyszczacz powietrza powinien cechować się wysoką wydajnością, skutecznością działania oraz cichą pracą. To, jak głośno działa oczyszczacz powietrza ma wpływ m.in. na komfort, który odczuwamy podczas przebywania w pomieszczeniu. Na głośność pracy urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko wówczas, gdy szukamy oczyszczacza powietrza do sypialni. Okazuje się jednak, że często pomijamy ten parametr pracy urządzenia, zmagając się później z dyskomfortem, który wywołuje dość głośny szum wentylatora. Nie musimy wybierać pomiędzy czystym powietrzem i ciszą – wysokiej jakości oczyszczacze powietrza nie tylko skutecznie usuwają z powietrza różne zanieczyszczenia, ale także nie zakłócają naszego spokoju w dzień i w nocy.

Czy pracujący oczyszczacz powietrza generuje hałas?

Zapoznając się z parametrami pracy oczyszczacza powietrza, powinniśmy zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia. Większość urządzeń nie generuje hałasu oraz jest wyposażone w tryb nocny, który pozwala na filtrowanie powietrza oraz znaczne ograniczenie emitowanego szumu. Warto jednak pamiętać, że głośność danego dźwięku to kwestia dyskusyjna, która zależy m.in. od naszej wrażliwości. Wysokiej jakości urządzenia filtrujące w trybie dziennym generują hałas o natężeniu niższym niż 66 dB, a w trybie nocnym pracują bardzo cicho, generując szum o natężeniu mniej niż 30 dB. Hałas poniżej 30dB jest porównywalny z szeptem i nie wpływa na jakość snu.

Pokaż wszystkie wpisy

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font:

Czater