Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla domu?

Z uwagi na wciąż rosnącą ofertę oczyszczaczy powietrza do domu, trudno wskazać jeden konkretny model, który będzie idealny dla każdego. Wiele zależy od oczekiwań użytkowników, a także od warunków w danym miejscu. W związku z tym warto skonkretyzować wymagania, jakie powinno spełniać dane urządzenie. Co więcej, należy uwzględnić, jaki rodzaj oczyszcza powietrza najbardziej nas interesuje: na smog, z funkcją jonizacji powietrza, a może dla alergików.

Co prawda, większość współczesnych urządzeń jest raczej uniwersalna, niemniej jednak są parametry, na których lepiej skupić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Inwestując w oczyszczacz powietrza do domu, należy mieć świadomość, że urządzenie powinno być dobierane do danego pomieszczenia, a nie do całego mieszkania. Wymiana powietrza pomiędzy pokojami nie jest na tyle duża, aby jeden oczyszczacz skutecznie pozbył się zanieczyszczeń na większym metrażu. W związku z tym warto je umieszczać m.in. w salonie, sypialni czy pokoju dziecka.

Parametry, które są istotne dla domowych oczyszczaczy powietrza, to m.in. ich wydajność. Podana wartość powinna wskazywać, jaka ilość powietrza zostanie przefiltrowana w ciągu godziny. Inną z ważnych kryteriów jest energooszczędność. Ze względu na rozwój technologii, istnieje wiele modelów oczyszczaczy powietrza do domu, które wykazują się energooszczędnością przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności. Z naszej oferty, biorąc pod uwagę warunki domowe i najczęściej oczekiwane przez klientów kryteria, szczególnie polecić możemy oczyszczacze powietrza model Family oraz Magnat.

Inne parametry, które warto wziąć pod uwagę, to:

  • poziom hałasu (zwłaszcza, jeśli ma być to oczyszczacz do sypialni),
  • rodzaje filtrów,
  • system czujników jakości powietrza,
  • dodatkowe funkcje – jonizacja powietrza, lampy UV itp.

Naturalnie są to jedynie podstawowe kryteria. W związku z tym chcąc mieć pewność doboru odpowiedniego urządzenia do użytku domowego, warto skonsultować się z ekspertem, który dokładnie wyjaśni działanie oczyszczaczy i wskaże konkretne wyróżniki dla danych modeli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl