Które oczyszczacze powietrza są najbardziej ekonomiczne?

Wybierając najlepszy oczyszczacz powietrza, ludzie kierują się nie tylko jego wydajnością, liczbą etapów usuwania zanieczyszczeń oraz wynikiem ilości oczyszczanego powietrza na godzinę. Równie istotne jest, aby urządzenie było jak najbardziej ekonomiczne. Jest to ważne dla swobodnego korzystania z danej technologii – bez obawy o rosnące rachunki za prąd. W związku z tym przy zakupie warto zwrócić uwagę na wszystkie pozostałe parametry – każda dodatkowa funkcja może wiązać się z większym poborem energii. Co więcej, urządzenie urządzeniu nierówne – oczyszczacze powietrza mogą się diametralnie różnić, biorąc pod uwagę, chociażby ich wielkość, miejsce, do którego są przeznaczone, czy inne czynniki.

Polecaną marką, która zwraca uwagę nie tylko na wydajność urządzenia, ale również na jego energooszczędność, jest AirClinic. Wszystkie modele opracowane są na najnowszych technologiach, które są w stanie zapewnić funkcjonalność na wyższym poziomie od konkurencji. Oprócz tego, że parametry wpływają na koszt eksploatacji, to inną kwestią jest dostępność filtrów. W przypadku AirClinic z tym również nie ma problemu – do każdego modelu dostępnych jest kilka rodzajów filtrów do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń. Ich częstotliwość wymiany zależy od wielu czynników, w tym od intensywności pracy oczyszczacza. Filtr HEPA należy wymieniać w momencie, gdy jest pełny – przy większych zanieczyszczeniach będzie to okres ok. 3-4 miesięcy, natomiast w standardowych warunkach wymiana wymagana jest raz na rok.

 

Jak korzystać z oczyszczacza powietrza w sposób ekonomiczny?

Warto wiedzieć, że urządzenie nie musi przez cały czas być włączone na najwyższym poziomie. Jeśli przez dłuższy czas nie przebywamy w danym pomieszczeniu, to oczyszczacz może być ustawiony w trybie o niższej wydajności, w celu oszczędzania energii. Podobnie ma się sytuacja, gdy domowy oczyszczacz powietrza zlokalizowany jest w sypialni – w nocy podczas snu nie ma potrzeby, aby urządzenie pracowało na najwyższych obrotach (dzięki czemu będzie również działało ciszej, nie przeszkadzając w uśnięciu).

Kolejną kwestią jest umiejscowienie oczyszczacza powietrza. Naturalnie nadają się one do większości pomieszczeń – niezależnie czy będzie to przestrzeń domowa, czy biurowa. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dane urządzenia nie będą poprawnie funkcjonować w miejscach o bardzo dużej wilgotności. Wobec tego nie ma większego sensu ustawianie ich w łazienkach czy oddzielonych kuchniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl