BLOG

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Rosnąca świadomość o wpływie jakości powietrza na stan zdrowia sprawia, że Polacy coraz chętniej wyposażają swoje mieszkania, biura, a nawet placówki szkolne w oczyszczacze powietrza. Ceny oczyszczaczy powietrza są zróżnicowane i zależą od wielu parametrów, takich jak rozmiar i wydajność, zastosowanie filtry, a także dodatkowe funkcje ułatwiające użytkowanie. Jak wahają się ceny oczyszczaczy powietrza i co wchodzi w skład kwoty, za którą można kupić urządzenie?

czytaj całość »

Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu?

Coraz większa świadomość wpływu powietrza dobrej jakości na zdrowie i samopoczucie sprawia, że oczyszczacze powietrza pojawiają się coraz częściej w polskich domach i biurach. Aby były skuteczne, istotne jest wybranie właściwego modelu, a jednym z najistotniejszych czynników jest dopasowanie modelu do rozmiaru powierzchni mieszkania. W niewielkich przestrzeniach wystarczające będą mniejsze oczyszczacze.

czytaj całość »

Jak się ma oczyszczacz powietrza do ochrony przed wirusami?

Lepsza jakość powietrza ma duży wpływ na poprawę samopoczucia. Badania wykazują, że czyste powietrze ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi i tętno, wspomaga trawienie pokarmów i ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Zadbanie o powietrze dobrej jakości może też wzmocnić system odpornościowy i uchronić organizm przed potencjalnym rozwojem chorób bakteryjnych i wirusowych. W jaki sposób?

czytaj całość »

Jakich zanieczyszczeń można się pozbyć dzięki oczyszczaczowi powietrza?

Społeczeństwo ma coraz większą wiadomość korelacji, jaka występuje między dobrym samopoczuciem a czystym powietrzem. Coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza, który ma zadbać o jakość powietrza w mieszkaniach prywatnych, a także przestrzeniach biurowych czy szkolnych. Urządzenia wyposażone w szereg różnorodnych filtrów mają za zadanie usuwać z powietrza zanieczyszczenia nawet o najmniejszej objętości. Jakie to filtry i jakie zanieczyszczenia usuwają?

czytaj całość »

Dlaczego oczyszczacz powietrza jest wybawieniem dla alergików?

Wielu naszych klientów pyta, czy oczyszczacz powietrza będzie wsparciem w walce z alergią, i czy jego działanie zminimalizuje reakcję organizmu na znajdujące się w powietrzu alergeny. Odpowiadamy – tak! Jednak jednocześnie zachęcamy, by mieć na uwadze, że nie każdy model przyniesie upragnione rezultaty. Wybrane urządzenie powinno być dostosowane do rozmiaru powierzchni i stopnia zanieczyszczenia powietrza. Zacznijmy jednak od tego, w jaki sposób oczyszczacz przynosi ulgę osobom z alergiami.

czytaj całość »

Jak wymieniać filtry w oczyszczaczu powietrza?

Wymiana filtrów w oczyszczaczu powietrza jest niezbędna, by urządzenie pracowało prawidłowo i spełniało swoje funkcje. Każdy filtr ma ograniczoną żywotność zależną między innymi od rodzaju filtra, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz oczyszczanej powierzchni.

czytaj całość »

Jakie filtry stosuje się w oczyszczaczach powietrza?

Wiele oczyszczaczy wyposażonych jest w różnego rodzaju filtry odpowiedzialne za usuwanie różnorodnych zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki temu działają wieloetapowo i oczyszczają powietrze z cząstek o różnej wielkości. Doskonale radzą sobie zarówno z sierścią, jak i pyłkami czy drobnoustrojami, pozostawiając powietrze w pomieszczeniu bez zanieczyszczeń.

czytaj całość »

Jak dbać o czyste powietrze, gdy w domu jest małe dziecko?

Czyste otoczenie jest niezwykle ważne w kontekście prawidłowego rozwoju dziecka. W związku z tym warto zadbać o odpowiednią czystość pomieszczenia, w którym nasza pociecha przebywa najwięcej czasu. Warto wziąć pod uwagę, że nie wystarczy jednak samo sprzątnięcie powierzchni – wiele szkodliwych związków unosi się w powietrzu, co jest niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Jest kilka rozwiązań tego problemu, z czego najskuteczniejszym sposobem niewątpliwie jest oczyszczacz powietrza dla dzieci. Jakie jeszcze zmiany warto wprowadzić w życie?

czytaj całość »

Z jakich elementów składa się oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza zapewniają wysoką skuteczność w eliminowaniu zanieczyszczeń, które są obecne w najbliższym otoczeniu. Gwarancja szybkiego efektu jest spowodowana przede wszystkim przemyślaną budową urządzenia. Filtry do oczyszczacza powietrza są podstawą każdego modelu – to dzięki nim oczyszczacz jest w stanie pochłaniać zarówno kurz, sierść czy inne alergeny, jak i mikroskopijne szkodliwe substancje.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl