Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Rosnąca świadomość o wpływie jakości powietrza na stan zdrowia sprawia, że Polacy coraz chętniej wyposażają swoje mieszkania, biura, a nawet placówki szkolne w oczyszczacze powietrza. Ceny oczyszczaczy powietrza są zróżnicowane i zależą od wielu parametrów, takich jak rozmiar i wydajność, zastosowanie filtry, a także dodatkowe funkcje ułatwiające użytkowanie. Jak wahają się ceny oczyszczaczy powietrza i co wchodzi w skład kwoty, za którą można kupić urządzenie?

Cena a wydajność CADR

Wydajność CADR jest parametrem pozwalającym wskazać wydajność oczyszczacza powietrza, czyli ilość oczyszczonego powietrza w godzinę. Oczyszczacze o mniejszej wydajności będą tańsze, jednak nie ma w tym nic złego, gdyż niższa wydajność nie oznacza, że urządzenie pracuje gorzej, a że oczyszczanie powietrza jest skuteczne na określonej powierzchni. Dlatego najczęściej oczyszczacze powietrza do mieszkań są tańsze niż urządzenia, które będą wykorzystywane w biurach lub na halach przemysłowych. Za oczyszczacz powietrza, który doskonale sprawdzi się w sypialni, salonie, pokoju dziecka czy niewielkim biurze o powierzchni około 20-25 m2, posiadający wydajność około 200 m3/h, zapłacić można mniej niż 1000 zł. Natomiast modele o wydajności do 800 m3/h, oczyszczające powietrze w pomieszczeniach o wielkości do nawet 200 m2, to koszt od około 2000 do nawet 3000 zł.

Czy tańsze oczyszczacze powietrza mają dodatkowe funkcje?

Oczywiście, że tak! Oczyszczacze powietrza za około 900-1000 zł wyposażone są w funkcje pomiaru jakości powietrza, timer oraz blokadę rodzicielską. Posiadają również tryb automatyczny i informują o konieczności wymiany filtrów. Wyposażone są w funkcję 3-stopniowej filtracji filtrem wstępnym, węglowym oraz HEPA. Modele droższe mogą posiadać dodatkowo wyświetlacz LED, czujnik światła, dzięki któremu 3 minuty po wyłączeniu światła urządzenie przejdzie w tryb cichy, tzw. nocny, a także funkcję jonizacji powietrza. Urządzenia tego typu posiadają dodatkowe filtry, takie jak filtr antybakteryjny, filtr zimnej katalizy, a także generator anionów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl