Opinie o Nas

Oczyszczacz powietrza na alergię - Czy pomaga? Jaki wybrać?

Wiosna i lato to najtrudniejszy okres w roku dla każdego alergika. Pyłki i inne alergeny są najsilniejsze w tych okresach, powodując różnego rodzaju dolegliwości w postaci kataru czy suchej skóry. Oczyszczacz powietrza jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie.

Filtry, które posiadają te urządzenia usuną wszelkie alergeny, wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia znajdujące się w domu. To znacznie pomaga w codziennym radzeniu sobie z objawami alergii.

Oczyszczacz powietrza zapewnia również komfort dzięki jonizacji i innym elementom.

Co to jest alergia? Jakie są przyczyny i objawy?

Alergia to stan, który powoduje, że jesteśmy uczuleni na różne substancje. Substancja, która wywołuje reakcję alergiczną nazywana jest alergenem. Alergeny mogą być różne, dlatego istnieje wiele przyczyn alergii. Do najczęstszych objawów alergii należą: swędzenie, kaszel i czerwone oczy. Najbardziej popularne rodzaje alergii to alergia na pyłki, kurz czy nawet sierść zwierząt domowych. 

Ulgę w alergii przynoszą nam leki, które blokują działanie mediatorów zapalnych i w ten sposób zapobiegają reakcji organizmu na alergeny. Leki antyalergiczne dzielą się na rodzaje w zależności od częstotliwości ich stosowania, dawkowania i możliwych skutków ubocznych.

pyląca roślina powodująca alergię
kobieta z czarnymi włosami i w ciemnym swetrze z zatkanym nosem przez alergię przez pylące drzewo

Alergia wziewna - jak sobie pomóc?

Alergia wziewna to reakcja alergiczna na cząstki unoszące się w powietrzu, takie jak pyłki, pleśń i sierść zwierząt domowych. Pyłki są niezbędne dla życia roślin i mogą dostać się do Twojego organizmu, gdy wdychasz lub spożywasz pokarmy, które je zawierają. Objawy alergii wziewnej obejmują przekrwienie nosa, kichanie, kaszel i katar. Produkty łagodzące objawy alergii, takie jak leki i spraye do nosa, mogą pomóc w kontrolowaniu objawów, podczas gdy unikanie alergenów może całkowicie zapobiec reakcji alergicznej. 

W przypadku alergii wziewnych, które uaktywniają się na zewnątrz, jak i w domu, zaleca się stosowanie takich urządzeń jak oczyszczacz powietrza dla alergików. Specjalnie filtry - z węglem aktywnym i HEPA, które znajdują się w oczyszczaczu, wyeliminują z powietrza między innymi: bakterie, wirusy, składniki smogu, które nasilają objawy alergii. Filtr HEPA wyeliminuje alergeny takie jak: pyłki drzew wiatropylnych (np. brzoza, olcha, topola), kurz i istniejące roztocza, zarodniki pleśni i sierść.

Alergia a oczyszczacz powietrza. Czy warto kupić?

Osoby cierpiące na alergię wziewną potrzebują szczególnej ochrony. W szczególności gdy przyczyną alergii są roztocza kurzu, pyłki roślin i zwierzęta domowe. Pomocne jest częste sprzątanie, ale najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a oczyszcza powietrze dzięki profesjonalnym filtrom (HEPA), przez które przechodziły zanieczyszczenia i alergeny. 

To dobre rozwiązanie dla dzieci, które są narażone na alergeny bardziej niż ktokolwiek inny. Nie oznacza to jednak, że na alergię chorują tylko dzieci. Z najnowszych badań wiemy, że alergię można nabyć w będąc już dorosłym.

Zakup oczyszczacze jest więc można powiedzieć obowiązkiem każdego alergika. Nie każdy zakup jest jednak łatwy. Tym bardziej jeśli nie wiemy na co zwracać uwagę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy jakie powinien posiadać oczyszczacz powietrza na alergie.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza na alergię?

Decydując się na oczyszczacz powietrza dla alergików, należy skupić się na parametrach, jakie musi posiadać dobre urządzenie:

 Filtry - Skuteczność urządzenia zależy od tego, jaki rodzaj filtra zawiera. Filtry HEPA i węglowe sprawią, że jakość powietrza jest nieporównywalnie lepsza od tej na zewnątrz. Najlepsze filtry (w tym filtry Air Clinic) posiadają 99,97% skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, nawet na cząstkach niezauważalnych dla ludzkiego oka. Filtr HEPA jest najważniejszym filtrem dla alergika. To on, w zależności od swojej sprawności, przefiltruje alergeny, sierść oraz pyłki z powietrza. Filtr węglowy natomiast wyeliminuje z Twojego domu lotne związki organiczne, nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy. Filtr powietrza do domu dla alergików jest więc obowiązkowy jeśli chcemy zniwelować jej efekt i zasięg działania.

Jonizacja - Funkcja jonizacji powietrza jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Ujemnie i dodatnio naładowane jony produkowane przez jonizator skutecznie eliminują pleśń, grzyby, wirusy, alergeny i inne szkodliwe patogeny w powietrzu. Jony łączą się z cząsteczkami wody, przylegając do powierzchni tych patogenów zwalczając je. Pomaga to również zwiększyć trwałość żywności poprzez zmniejszenie ilości bakterii na jej powierzchni. Opcja jonizacji jest dobrym wyborem dla alergików ze względu na stosunkowo dużą liczbę alergenów eliminowanych w relatywnie krótkim czasie.

Wydajność - Jeśli masz alergie lub cierpisz na astmę, zalecane są urządzenia o wysokiej wydajności. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz do filtrowania powietrza w pomieszczeniu i zaplanuj odpowiednio swój zakupStandardem jest, aby oczyszczacz powietrza przefiltrował powietrze minimum raz w ciągu godziny. W przypadku alergii zalecamy jednak, wybrać oczyszczacz, który w takim samym czasie przefiltruje powietrze od dwóch do trzech razy.

Dodatkowe funkcje - najważniejszą funkcja w oczyszczaczu powietrza dla alergików to tryb auto. Tryb auto działa w oparciu o zastosowane czujniki. Dzięki temu jakość powietrza będzie zawsze utrzymana na odpowiednim poziomie przez cały czas. Tryb auto zapewnia też najbardziej optymalny pobór prądu. Oczyszczacz powietrza będzie dostosowywał swoje parametry do jakości powietrza w pomieszczeniu. Niezastąpiony jest również tryb nocny. W połączeniu z czujnikiem światła zadba on o najniższy poziom hałasu oraz wyłączy całe podświetlenie, które jest zbędne kiedy śpimy. Spokojny sen bez alergenów jest więc jak najbardziej możliwy. Jeśli kupujemy oczyszczacz powietrza ze względu na alergię dziecka, warto wybrać oczyszczacz z blokadą rodzicielską, tzw. funkcja child-lock.

Certyfikaty - Jakość towarów jest ważna. Certyfikat jest najlepszym dowodem na jakość urządzenia i bezpieczeństwo jego działania. Warto więc zwrócić uwagę na atesty instytucji medycznych np. PZH.

Wyprzedź alergię i nie daj się zaskoczyć!

Chroń swoje zdrowie dzięki całodobowej ochronie oczyszczacza powietrza od Air Clinic. Najwyższa jakość filtrów oraz wysoka wydajność urządzeń sprawiają, że nasze modele są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie oczyszczaczy powietrza na alergie.

Powietrze którym oddychasz jest pełne alergenów

Zadbaj o siebie i swoich bliskich

zdjęcie pokoju dziennego oraz kuchni z zaznaczonymi możliwymi źródłami alergii

Air Clinic Home & Office - Wszystko co potrzebujesz aby pokonać alergię

Air Clinic Home & Office to idealny oczyszczacz powietrza na alergie. 7-stopniowy system filtracji zadba o Ciebie i Twoich bliskich w najlepszy możliwy sposób. W modelu Home & Office został zastosowany wskaźnik jakości powietrza, który działa w połączeniu z laserowym czujnikiem. Dzięki niemu na bieżąco możesz sprawdzać stan powietrza oraz dostosowywać wszystkie potrzebne funkcje - o ile urządzenie nie działa w trybie auto. 

Zastosowana lampa UV zwiększa ilość zwalczanych alergenów oraz wirusów w powietrzu. Profesjonalny filtr True HEPA H-13 najwyższych standardów w połączeniu z filtrem węglowym Air Clinic stanowią nieprzekraczalną barierę dla smogu, alergenów czy wirusów.

Wskaźnik jakości powietrza Home & Office przekazuje informacje w postaci 3 kolorów:

zielony - doskonała jakość powietrza,
pomarańczowy - średnia jakość powietrza,
czerwony - zła jakość powietrza.

Podsumowanie

Kiedy masz alergię, wszystko staje się problemem. Boisz się wychodzić na zewnątrz i zawsze musisz nosić przy sobie inhalatory. Istnieje jednak wiele sposobów na zwalczanie objawów alergii. Możesz zdecydować się na leki lub naturalne środki zaradcze, albo rozważyć zakup oczyszczacza powietrza dla alergików. Oczyści on Twój dom z roztoczy kurzu i innych alergenów, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się bardziej komfortowym stylem życia, nawet gdy na zewnątrz nie ma zbyt ładnej pogody.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font:

Czater